دسته : رشته مهندسی کامپیوترتاریخ: ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
گزارش کارآموزی کامپوتر

عنوان مقاله:گزارش کارآموزی کامپوتر

مشخصات محل کارآموزی

نام محل: هفته نامه نخست

نوع فعالیت محل: فرهنگی، نشریه ای بنام نخست که هفته نامه ای کاملا رنگی است و فرهنگی در این جا چاپ می شود.

آدرس: مشهد- احمد آباد- ابوذر غفاری- بین ابوذر غفاری ۲۰-۲۲- طبقه اول

اینجانب سمیرا تاکر به عنوان کار آموز به مدت ۲ ماه در هفته نامه نخست مشغول فعالیت بوده ام و در محل مذکور فتوشاپ نصب ویندوز و صفحه آرایی را آموزش دیده و با کارکنان آنجا همکاری نمودم.


بازکردن یک صفحه جدید

برای باز شدن یک صفحه جدید از منوی File گزینه New را انتخاب کنید. در این کادر امکان وارد کردن عنوانی برای فایل جدید در قسمت name وجود دارد. می توانید عبارت my new page را تایپ کنید یا در حال حاضر نام خاصی درنظر نگرفته و آن را به صورت untitled باقی بگذارید. در ادامه اجزای دیگر این کادر را بررسی می کنیم.

قسمت image size

در این قسمت می توانید اندازه ابعاد صفحه خود را برحسب واحدهای پیکسل، اینچ، سانتی متر، نقطه و پیکا تعیین نمایید. در قسمت width پهنا و در قسمت height در ازای صفحه قابل تنظیم است. برای استفاده از واحد مورد نظر خود روی علائم جهت دار کادر واحدها کلیک کرده و از منوی بازشوی مربوطه واحد دلخواه را انتخاب کنید. ما در این قسمت ابعاد ۵´۶ اینچ را که حدود ۱۲´۱۳ سانتی متر است برگزیده ایم. این ابعاد برای نمایش یک صفحه نمونه اندازه مناسبی است.

قسمت resolution

مفهوم resolution یا درجه وضوح برای چاپگر به معنی تعداد نقاط جوهری در اینچ و برای مانیتور تعداد پیکسل ها در یک اینچ می باشد درجه وضوح فاکتور بسیار مهمی است زیرا تعیین کننده کیفیت تصویر می باشد. هرچه درجه وضوح بیشتر باشد کیفیت تصویر نیز افزایش می یابد ولی از طرفی به حافظه بیشتری نیز نیاز خواهد داشت. درجه وضوح مناسب برای تصویر چاپی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ dpi[1] (نقطه در اینچ) است.

در قسمت contents گزینه white را انتخاب کنید. درنتیجه صفحه کار شما سفید خواهد بود.

اگر می خواهید نتیجه کار خود را از طریق یک چاپگر جوهر افشان رنگی نمایش دهید، درجه وضوح ۳۰۰dpi کافی است. درجه وضوح ۳۰۰dpi تنها برای کارهای چاپی حرفه ای کاربرد دارد.

[۱] Dots-per-inch