دسته : رشته مهندسی کامپیوترتاریخ: ۱۳۹۳/۱۱/۰۱
اینترنت ماهواره ای

عنوان مقاله:اینترنت ماهواره ای

جعبه ابزار یوتلست برای دریافت چند رسانه ای را تجربه کنید.
۲-  شما توانایی تجربه جعبه ابزار یوتلست برای دریافت چند رسانه ای را خواهید داشت. به این خاطر شما احتیاج به نصب چند سخت افزار و نرم افزار ساده دارید . نحوه نصب کردن در زیر به طور کامل توضیح داده شده است.
در درجه اول به یک کامپیوتر PC که میتواند از نوع دسک تاپ یا نوت بوک باشد که به سیستم عامل ۹۸ یا بالاتر، نوع پروسسور می تواند AMD آتلون ۴۰۰ مگاهرتز یا پنتیوم ۴۰۰ گیگا هرتز باشد. برای RAM ، ۱۲۸ مگا بایت توصیه می شود.فضاهای هارد دیسک باید حداقل ۴۰ مگابایت بزای نصب و ۱ گیگا بایت جهت داون لودهای شما وجود داشته باشد.

nابتدا درایور را نصب و سپس کابل USBرا به USB PORT> کامپیوتر وصل کنید.
کارت سخت افزاری مودم پرسرعت جهت دریافت دیتا یا DVB کارت که در هر دو حالت PCI , USB موجود است و شما می توانید بین PCI , USB انتخاب کنید. بستگی به کامپیوتر شما دارد اگر نوت بوک دارید بهتر است از USB استفاده کنید در غیر اینصورت کافی است که کارت PCI را در یک پورت PCI خالی در درون دسک تاپ خود فشار دهید و بعد کامپیوتر را روشن کنید، ویندوز شما بطور اتوماتیک این کارت را تحت عنوان آداپتور شبکه شناسایی و برای آن درخواست درایو می کند که با گذاشتن CD مربوطه درایور به طور اتوماتیک نصب می شود. در مورد USB هم کافی است ابتدا درایور را نصب و سپس کابل USBرا به USB PORT> کامپیوتر وصل کنید.

nشما برای دریافت دیتا از ماهواره W3 که در هفت درجه شرقی واقع شده است احتیاج به یک عدد دیش ۹۰ تا ۱۱۰ سانتی متری معمولی و یک LNB معمولی دارید. فرکانسهای مربوط به ماهواره W3 به شرح زیر است:
فرکانس ۱۱۴۴۹ مگاهرتز
سیمبول ریت ۲۷۵۰۰
FEC 3/2
پولاریزاسیون VER
پس از گرفتن سیگنال لازم است که شما کابل مربوط به پشت مودم پرسرعت DVB خود که فقط جهت دریافت دیتا می باشد متصل کرده و نرم افزار مربوطه را نصب نمایید و تنظیمات نرم افزاری لازم را نیز همچنین در قسمت internet option بر طبق دستور العمل پیوست کارت مودم انجام دهید.