دسته : زندگي نامه ها,شخصيت هاي خارجيتاریخ: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹

زندگینامه استیو جابز یکی از بزرگترین مردان دنیای نوین که در ابتدای این مقاله شخصیت استیو جابز سپس درس هایی از زندگی استیو جابز و در آخر هم شگردهای استیو جابز در موفقیتش پرداخته شده است ، که فهرست زندگی نامه استیو جابز بصورت زیر است:

زندگی نامه استیو جابز

پیام‌های تسلیت چهره‌ های برجسته به مناسبت درگذشت استیو جابز

سخنرانی به یاد ماندنی استیو جابز

چگونه استیو جابز دنیا را تغییر داد؟

اختراعات استیو جابز

شگردهای استیو جابز در موفقیتش

درس های طلایی از زندگی استیو جابز

مطالبی که در مورد استیو جابز نمی دانستید

دانلود کل زندگینامه استیو جابز (۵۵ صفحه) در ادامه مطلب

استیو جابز

پیرامون زندگی و شخصیت استیو جابز مقاله‌ ها و متن‌های فراوانی نوشته شده‌است. انبوه متن‌ها گاهی باعث می‌شود، نکته‌های ظریف و جالب گم شوند نکته‌هایی که ممکن است از قضا به شناخت شخصیت استیو جابز کمک زیادی کنند. کسی که بسیاری از اطرافیانش او را آدمی پیچیده می‌دانند در حالی که خواهرش او را «یک مرد معمولی» می‌داند. در ادامه گلچینی از نکته‌های ظریف و جالبی را که در طول سال‌های زندگی جابز برای استیو جابز اتفاق افتاده می‌خوانید. نکته‌هایی که بدون شک خواندن آن‌ها باعث می‌شود او را بهتر بشناسیم.

.

پیام‌های تسلیت چهره‌ های برجسته به مناسبت درگذشت استیو جابز

خبر کوتاه بود اما تاثیر آن مانند بمبی بود که آوار آن بر سر جامعه IT و عاشقان اپل فرو ریخت و همگان را تحت تاثیر خود قرار داد. اگر بخواهیم استیو جابز را در یک کلمه خلاصه کنیم، گمان نمی‌کنم عبارتی گویاتر و رساتر از «خلاق» مناسب این توصیف باشد. در این مطلب کوتاه نمی‌خواهم تاریخچه زندگی حرفه‌ای و فعالیت‌های وی را مرور کنم؛ چون همگان داستان پرفراز و نشیب اپل، دوران افت و رکود این شرکت و شکوه و جلال و عظمت اپل پس از بازگشت دوباره جابز به آن را شنیده‌اند. فکر می‌کنم بهترین کار در این زمان نظری باشد به تصویر استیو جابز در آیینه نگاه دیگران. البته این «دیگران» بزرگان IT و صنعت فن‌آوری اطلاعات هستند که احساس خود را در قالب جملاتی کوتاه و در قبال این عشق، دوست، همکار و رقیب بیان داشته‌اند.

.

سخنرانی به یاد ماندنی استیو جابز

متن سخنرانی استیو جابز در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه استنفورد

جابز استعفا کرد. در روز ۲۴ آگوست همین سه کلمه، غوغایی در دنیای IT به راه انداخت. اسطوره‌ای در حال وداع بود و این دنیای بسیاری از ما را به هم می‌ریخت. اسطوره‌ها همواره ما را به سوی خود کشیده و به تقلید و رؤیاپردازی وا می‌دارند. اما چیزی که ما همواره سعی می‌کنیم آن را فراموش کنیم، این است که هیچ اسطوره‌ای کامل نیست. جابز برای بسیاری از ما یک اسطوره و منبع الهام و رؤیاپردازی درباره آینده، بازار و کسب و کار است. اما همان‌طور که رستم‌دستان برای پیروزی بر سهراب دغل‌بازی می‌کند و آشیل افسانه‌ای نقطه ضعفش را همیشه با خود دارد، شیفتگی به جابز نیز گاهی سرخوردگی می‌آفریند. جابز نیز مانند همه انسان‌های دیگر است. با همه نقاط قوت و ضعفش. دروغ می‌گوید (داستان وزنیاک و آتاری را که به خاطر دارید؟)، بدرفتاری می‌کند (سخت‌گیری و بدخلقی‌اش با کارکنان اپل زبانزد است)، اشتباه می‌کند (تعداد محصولات شکست خورده اپل کم نیست) و از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کند (داستان «لیزا»ی واقعی را می‌گویم)، اما از سوی دیگر در تولید محصولات شگفت‌انگیز، در مدیریت، در آینده‌نگری و در کسب‌وکار به شدت موفق است. به واقع اسطوره است و آنچه یک اسطوره را اسطوره می‌کند، برتری و کمال تنها در یک یا چند جنبه زندگی است

.

چگونه استیو جابز دنیا را تغییر داد؟

این مطلب داستان موفقیت مرد جوانی به نام استیو جابز است که پس از بنیان‌گذاری یک شرکت، در سال ۱۹۸۰ از آن اخراج می‌شود، اما درسال ۱۹۹۰ به شرکت خود باز می‌گردد و در دهه بعد از دو بیماری مرگ‌آور جان سالم به در می‌برد، از یک رسوایی بزرگ درباره قوانین امنیتی نجات می‌یابد و در همین میان با رفتار ناخوشایند خود فرآیند تولید محصولات فوق‌العاده‌ای را در چهار زمینه کاملاً مجزا پیش می‌برد تا درنهایت به یکی از ثروتمندترین مردان کره زمین و مدیرعامل ارزشمندترین شرکت دره سیلیکون تبدیل شود. آیا فکر می‌کنید این داستان عجیب‌تر از آن است که واقعی باشد؟ شاید این‌طور باشد، اما این داستان واقعی زندگی استیوجابز و تأثیری غیرمعمولی است که بر تمام اشیا و افراد مرتبط با خود برجای می‌گذارد.

.

اختراعات استیو جابز

تقریبا تمام سایت ها و وبلاگ های آی تی ، طی چند روز گذشته در مورد استیو جابز ( Steve Jobs ) مدیر عامل سابق اپل و استعفایش نوشته اند و بسیاری از بزرگان این صنعت از وی سخن گفته اند .

سوال اینجاست که وی چرا اینقدر مهم بوده است ، مگر استیو جابز چه کرده است ؟

فکر می کنم تصور ما از مدیر عامل شرکت بزرگی چون اپل بسیار متفاوت از آن چیزی است که استیو جابز بوده است ، مدیر عاملی که به شخصه بیش از ۳۰۰ طرح ، ایده و اختراع برای اپل به ثبت رسانده است .

به تازگی روزنامه نیویورک تایمز ۳۱۳ اختراع ( Patent ) ثبت شده از استیو جابز را منتشر کرده است ، میان این طرح ها از طراحی آیفون و آیپاد گرفته تا طراحی جعبه و شارژر وجود دارد ، ایده هایی نظیر کشیدن و رها کردن آیکون ها و صفحات ( Drag-and-drop ) و بسیاری از موارد که باعث شد اپل امروز جزو موفق ترین شرکت های دنیا باشد .

.

شگردهای استیو جابز در موفقیتش

با اعلام خبر درگذشت استیو جابز، برای آخرین بار هم که شده، توجه دنیا به این مدیر برتر جلب شد. اما مطمئنا تصمیم ها، عقاید و فلسفه های استیو جابز بودند که او و اپل را به جایگاه کنونی شان رساندند. با این اوصاف، اگر بتوانیم روش های مدیریتی او را بهتر بشناسیم، جابز را هم بهتر شناخته ایم. در ادامه مطلب به راه هایی می پردازیم که استیو جابز برای تبدیل اپل به یکی از تحسین بر انگیز ترین شرکت های تکنولوژی جهان به کار گرفت. با ما همراه باشید.

.

درس های طلایی از زندگی استیو جابز

استیو جابز کسی بود که هنر و شخصیتش به تعریف نسل جدیدی از تکنولوژی و دگرگونی جهان کمک کرده است .این شخص صاحب شرکت افسانه ای که همه ما می شناسیم هست ،شرکت اپل. و این شرکت کامپیوترهای شخصی ، سخت افزار و نرم افزارهای خودش را خود به تنهایی تولید می کند .

این مرد با انرژی نا محدود و شخصیت کاریزماتیک و گیرای خود یک مدیر جذاب و منحصر به فرد به شمار می آید .حتی هنگامی که سعی می کند خیلی معمولی و عادی صحبت کند ،سخنانش بسیار زیرکانه است ، و در سخنوری استعداد خاصی دارد . اغراق نیست که بگوییم استیو جابز برترین مدیر آی تی سال های اخیر بوده است .حتی لباس پوشیدن او منحصر به فرد و در نوع خود بسیار جالب است .